Евертън постигна първа победа като гост от началото на сезона

Евертън постигна първа победа като гост от началото на сезона ...

Глътка въздух за Евертън.

Евертън постигна първа победа като гост от началото на сезона и леко се издигна в класирането, след като надделя с 2:1 над Саутхамптън.

Том Дейвис откри резултата в полза на гостите в четвъртата минута. Той насочи топката към мрежата с глава отблизо, след като тя бе отклонена от Холгейт. Тимът на Марко Силва пропусна серия от положения да удвои преднината си преди почивката. Това позволи на “светците” да отговорят в началото на второто полувреме. След центриране на Буфал и рикошет топката се озова в Дани Ингс и той изравни.

Домакините, които са с най-слабата защита във Висшата лига, не успяха да запазят точката. 15 минути преди края Ричарлисон се възползва от центриране на Сидибе и донесе победата на “карамелите”.

#EPL #SOUEVE @Everton beat @SouthamptonFC 2-1 for first away win of the season

— TOI Sports (@toisports) November 9, 2019
За Саутхамптън това бе шеста загуба в последните седем мача в първенството, което го оставя на предпоследното място с актив от 8 точки.

СТАТИСТИКА
МИНУТА ПО МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 12 кръг, събота 9 ноември Саутхамптън 1:2краен резулат Евертън