Евертън постигна първа победа като гост от началото на сезона

...

Глътка въздух за Евертън

Евертън реализира първа победа като посетител от началото на сезона и леко се издигна в класирането, откакто надви с 2:1 над Саутхамптън.

Том Дейвис откри резултата в интерес на гостите в четвъртата минута. Той насочи топката към мрежата с глава от близко, откакто тя бе отклонена от Холгейт. Тимът на Марко Силва пропусна серия от положения да удвои преднината си преди почивката. Това разреши на “светците” да отговорят при започване на второто полувреме. След центриране на Буфал и рикошет топката се озова в Дани Ингс и той изравни.

Домакините, които са с най-слабата отбрана във Висшата лига, не съумяха да запазят точката. 15 минути преди края Ричарлисон се възползва от центриране на Сидибе и донесе успеха на “карамелите”.

#EPL #SOUEVE @Everton beat @SouthamptonFC 2-1 for first away win of the season

— TOI Sports (@toisports) November 9, 2019
За Саутхамптън това бе шеста загуба в последните седем мача в шампионата, което го оставя на предпоследното място с актив от 8 точки.

СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 12 кръг, събота 9 ноември  Саутхамптън 1:2краен резулат  Евертън