Евертън отново успя да си осигури оцеляване във Висшата лига

...

Евертън остана във Висшата лига, Лийдс и Лестър изпаднаха

Евертън още веднъж съумя да си обезпечи оцеляване във Висшата лига в последния кръг. Карамелите победиха с 1:0 Борнемут и приключиха тъкмо над чертата. Сините събраха 36 точки.

От Висшата лига изпаднаха Лестър и. Лестър, първенец през 2015/16 година, стана едвам вторият притежател на купата, който изпада. Първият е Блекбърн Роувърс. Освен това клубът изравни върха по изпадания от елита – 12, колкото има и Бирмингам. Лисиците приключиха с 34 точки, Лийдс – с 31. Йоркшърци се върнаха в елита след 16-годишно неявяване, само че приключението им в него не беше изключително сполучливо.

Единствения гол за Евертън осъществя Абдула Дукуре в 57-ата минута. Реферът даде 10 минути продължение, само че сините устояха. Така през 2024-ата те ще запишат на Англия.
Източник: flashnews.bg