Ето най-новото от спортното действие за деня...АтлетикаЛично постижение от 7,90

...

Неделен спорт: Лавин печели манша, за да си осигури полуфинално място; Висшата лига носи дербито на Манчестър

Ето най-новото от спортното деяние за деня...

Атлетика

Лично достижение от 7,90 секунди, на което Сара Лавин завоюва своята конкуренция в бягането на 60 метра с трудности на Световното състезание на закрито в неделя сутринта.

Жената от Лимерик ще се завърне на полуфинала в 19:40.

Междувременно пристигна тимът на Ирландия в щафетата 4x400m за дами четвърти в маншата си, поставяйки народен връх от 3 минути 28,45 секунди.

Това обаче не беше задоволително за Фил Хийли, Софи Бекер, Ройзин Харисън, Шарлийн Модсли, с цел да се класират автоматизирано за полуфинала.

Футбол

Денят на дербито е в Манчестър, когато Юнайтед се изправя против Сити във Висшата лига този следобяд.

Червените дяволи изостават с 15 точки от защитаващите купата си, които влизат в мача.

Началото на Етихад е в 15:30.

Преди това Бърнли се нуждае от победа над Борнемут, в случай че желаят да запазят очакванията си за оцеляване, с мачът на Turf Moor стартира в 13:00.