Етър завърши наравно 1:1 със Септември (София), като след две

...

Етър записа първо равенство в контролите

Етър приключи наедно 1:1 със Септември (София), като след две победи и две загуби в контролите записа първо реми. Мачът се игра на стадион „ Трейс Арена” в Стара Загора при надалеч по-добро време и условия, в сравнение с три дни по-рано в Мъглиж.

В 10-ата минута при опит на вратаря на противника да изнесе топката тя бе овладяна от Кнежевич и попадна у Милчо Ангелов, който от отдалеченост обаче стреля в навън. Четири минути по-късно последва остро центриране отдясно, само че вратарят Иван Василев изпревари Ангелов и улови топката. Ново центриране на Дани Младенов в 16-ата минута отдясно разреши на вратаря да улови безпроблемно. Най-добрата опция за „ Септември” бе в 27-ата минута, когато удар мина до десния дирек на Христо Иванов.

Отлично състояние за Етър имаше в 32-ата минута – Дани Младенов бе изведен, напредна през центъра и стреля, само че стражът улови. В самия завършек на полувремето след центриране от фаул последва рисков удар с глава на етърци до гредата.

След почивката Александър Томаш пусна поетапно и огромна част от останалите футболисти. В 52-ата минута лявото крило на противника напредна и би над напречната греда. Етър поведе в 57-ата минута с гол на Ловре Кнежевич. Хърватинът първо излезе самичък отдясно, само че ударът му бе избавен от вратаря в корнер. След осъществяването му Кнежевич с глава насочи топката неспасяемо в ъгъла – 1:0.

Двата тима си размениха по един пропуск в идващите минути. Мартин Филипов излезе самичък против вратаря, само че Христо Иванов избави удара му. Пред ответната врата пък Преслав Боруков стреля от близко, само че стражът на столичани също избави. В 67-ата минута за нарушаване в пеналта на етърци реферът отсъди дузпа, от която Марио Илиевски вкара за 1:1.

„ Болярите” имаха добра обстановка в 73-ата минута да поведат още веднъж – Алдаир напредна отляво и имаше трима съотборници в добра позиция, само че реши да стреля самичък и топката мина високо над вратата. До края имаше още благоприятни условия, само че гол не падна и инспекцията приключи 1:1.

Етър: Христо Иванов, Пламен Крачунов, Христофор Хубчев, Здравко Илиев, Божидар Кацаров, Яни Пехливанов, Алдаир Ферейра, Симеон Мечев, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов, Милчо Ангелов (Марк Едур, Кольо Станев, Христо Марков, Николас Фемиа, Преслав Боруков, Иван Петков, Венелин Филипов, Юлиян Райков).

Септември: Иван Василев, Александър Тодоров, Асен Георгиев, Иван Арсов, Иван Стоянов, Георги Сърмов, Стефан Гаврилов, Християн Казаков, Кристиян Пешов, Запро Динев, Марио Илиевски (Николай Банков, Мартин Филипов, Стоян Стоичков, Йоан Гаврилов, Атанас Кабов, Кирил Киров, Красиан Колев, Кристиян Тасков).