Етър записа първа победа от началото на сезона в Първа

...

Етър с мечтано завръщане у дома, записа първа победа за сезона

Етър записа първа победа от началото на сезона в Първа лига. При завръщането си на стадион „ Ивайло “ търновци се постановиха с 2:1 над Пирин (Благоевград) в мач от 5-ия кръг на шампионата.

Домакините започнаха по-силно срещата и поведоха в резултата в 16-ата минута. Чавдар Ивайлов нахлу по лявото крило, стигна съвсем до навън линията и върна към Самб Бадара. Последният не срещна компликации и прати топката във вратата на Макенджиев.

До края на полувремето „ болярите “ бяха доста по-добрият отбор на терена, само че с пропуски се отличиха Иван Стоянов и Яни Пехливанов.

Началните минути на втората се различаваха радикално от тези преди почивката. Пирин заигра доста по-добре и наложи напън. Той  даде резултат още в 49-ата минута. Появилият се като запаса Анти Рениа центрира от корнер и Костадин Ничев с глава изравни.

„ Орлетата “ можеха на два пъти да стигнат до цялостен поврат, само че Радослав Кирилов и Станислав Костов пропуснаха от преференциални позиции.

Постепенно Етър пое самодейността и в 73-ата минута още веднъж излезе напред в резултата. Иван Стоянов се измъкна отлично от защитата на Пирин и пусна към Иван Петков, който нямаше по какъв начин да сбърка на празна врата.

В добавеното време гостите стигнаха до гол посредством Грозданов, който обаче вярно бе анулиран поради засада.

След този дуел и двата тима имат актив от по 5 точки.

ЕТЪР – ПИРИН 2:1
1:0 Бадара (16), 1:1 Ничев (49),  2:1 Иван Петков (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
16 -  ГООЛ ЗА ЕТЪР! Самб Бадара осъществя от близко след пас на Чавдар Ивайлов.
23 -   Иван Стоянов шутира към вратата на Благой Макенджиев, само че топката мина над гредата.
41 -  Нов пропуск за Иван Стоянов. Футболистът на Етър бе изтърван от защитата на противника и опита удар, само че настрана от десния дирек.
45+1 -  Пехливанов засече с глава центриране от фаул на Иван Стоянов, само че топката излиза в навън.
45+2 - Край на първото полувреме!
----------------------------------------
46 - Начало на втората част!
49 -  ГООЛ ЗА ПИРИН! Костадин Ничев засече с глава центриране от корнер праща топката във вратата на Христо Иванов.
55 -   Станислав Костов шутира, само че ударът му бе избит от бранител на Етър.
66 -  Иван Стоянов пропуща да се разпише от близка отдалеченост.
73 -  ГООЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов получи отляво и пусна на празна врата към Иван Петков, който не сбърка.
82 - Попев шутира, само че топката минава около вратата на Пирин.
90+2 - Грозданов осъществя за Пирин, само че голът е анулиран поради засада.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение Етър: 1.Христо Иванов, 25.Александър Александров, 21.Венцислав Василев, 4.Иван Скерлев, 30.Димо Атанасов, 15.Иван Вълчанов (89 Колев), 88.Йордан Апостолов , 89.Самб Бадара  (59 Петков ), 73.Иван Стоянов (90+3 Цанков), 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 11.Стефан Неделчев, 7.Мартин Станкев, 6.Джихат Кямил, 20.Тодор Колев, 91.Цветомир Тодоров, 9.Иван Петков
Треньор: Иван Вутов

Резултат с изображение Пирин: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 21. Александър Башлиев , 18. Юлиян Попев, 27. Костадин Ничев , 24. Антон Костадинов (60 Грозданов), 6. Тодор Паланков (46 Кирилов), 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 15. Димитър Благов (46 Рениа )
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 6.Кирил Грозданов, 25.Методий Стефанов, 7.Анти Рениа, 9.Радослав Кирилов
Треньор: Милен Радуканов

Велико Търново, " Ивайло "
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол  , автогол  , жълт картон  , втори жълт картон  , червен картон  , смяна  , рискова ситуация