Етър успя да отстрани като гост Созопол за Купата на

...

Етър се наложи над Созопол след дузпи

Етър съумя да в профил като посетител Созопол за Купата на България след продължения и дузпи. В постоянното време двата отбора не съумяха да си отбележат, а мачът приключи 4:2. Срещата се игра на “Арена Созопол”.

Първото състояние пристигна в 24-ата минута, когато Преслав Боруков стреля от близка отдалеченост, само че ударът му мина над гредата. В началото на второто полувреме Свилен Щерев имаше опция да открие, само че шутът му мина около гредата.

Созопол получи своя късмет в самия завършек на мача, когато в 85-ата минута домакините нацелиха гредата. Така се стигна до продължения, които не доведоха до нищо и мачът трябваше да се реши след дузпи.

Вратарят на гостите се трансформира в воин за “болярите”. Стражът на Етър избави два от наказателните удари и самичък вкара решаващата четвърта дузпа, с който реши крайното 4:2.