Етър спечели гостуването си на последния Созопол с 2:0 и

...

Етър се върна на победния път срещу Созопол

Етър завоюва гостуването си на последния Созопол с 2:0 и резервира второто си място във краткотрайното класиране на Втора лига. „ Болярите “ поведоха безусловно още при първата си офанзива. Мартин Тошев пое топката и центрира пред вратата, където Гийом Тири от домакините си вкара автогол – 0:1. После обаче до почивката съвсем липсваха положения, като преобладаваше здрава битка и единоборства, само че играта се водеше най-вече в централната част на терена.

Валери Христов в 35-та минута направи хубаво центриране, само че не се откри кой да засече топката. Созополци можеха да изравнят в самия завършек на полувремето по еднакъв метод – след едно центриране Георги Ангелов засече топката към вратата си, само че Християн Славков се намеси чудесно и мазета.

И през втората част нямаше доста рискове пред двете порти, като отбраните се справяха сполучливо. Контрите на Етър обаче ставаха все по-опасни и в 74-та минута Крум Стоянов излезе самичък против вратаря в чиста позиция, само че вместо да означи, опита несполучлив пас към Дани Младенов. „ Виолетовите “ взеха решение дефинитивно мача в 79-та минута – Мартин Моран изведе Кольо Станев по фланга, той напредна и пусна съвършен пас към Мартин Тошев, който стреля в близкия ъгъл – 0:2.