Етър постигна най-убедителната си победа за сезона във Втора лига,

...

Етър остана лидер след класика във Втора лига

Етър реализира най-убедителната си победа за сезона във Втора лига, откакто завоюва с 3:0 визитата си на Струмска популярност в Радомир.

„ Болярите “, които в този мач излязоха с черни екипи, нанизаха и трите си гола още преди почивката, с цел да запазят върха във краткотрайното класиране с 26 точки от 13 мача.

Струмска популярност остава 11-и с 16 точки и в серия от 5 загуби.

В началото гостите оставиха радомирци да разиграват топката, само че офанзивите им бяха извънредно ефикасни. В 16-ата минута Евгений Илиев нахлу отдясно в наказателното поле и бе съборен от Лъчезар Георгиев. Реферът отсъди разумната дузпа, която Дани Младенов с прекрасен удар в десния ъгъл трансформира в 0:1. В 22-ата минута Крум Стоянов навлезе отдясно и също бе съборен, само че съдията реши да му вдигне жълт картон за симулация.

Домакините дадоха отговор до почивката единствено с един удар на Александров в 27-ата минута около гредата.

Вторият гол в 30-ата минута дефинитивно реши мача. След центриране от корнер топката от Живко Петков стигна до Георги Ангелов, който я насочи в мрежата за 0:2. В самия завършек на полувремето пристигна и третият „ болярски “ удар. Даниел Младенов получи топката пред наказателното поле и с обмислен удар по диагонала не остави шансове на Петков – 0:3.

През втората част старши треньорът Емануел Луканов направи пет смени, с цел да даде отмора на главните играчи. Двата отбора към този момент действаха по-освободено и имаха своите благоприятни условия. Домакините имаха опция посредством Борислав Николов, който обаче не съумя. Етърци имаха две-три благоприятни условия да реализират и четвърти гол, като най-чистата бе пред Алехандро в 77-ата минута, само че вратарят улови удара му. В добавеното време Кристиян Кънчев получи пряк червен картон за удар без топка против Румен Сандев.

Тази победа резервира първото място на „ виолетовите “ в класирането, а в петък Етър посреща на стадион „ Ивайло “ новака Крумовград.

Стартов състав на Етър: Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Георги Александров, Мариян Иванов, Георги Ангелов, Христо Митев, Николай Янков, Олег Димитров, Евгений Илиев, Даниел Младенов, Живко Петков.
Източник: novsport.com