Етър победи Дунав с 2:0 във втория мач от 13-ия

...

Етър спечели в Русе

Етър победи Дунав с 2:0 във втория мач от 13-ия кръг на efbet Лита. Успехът е трета и за гостите от Велико Търново от началото на шампионата. През по-голямата част от първото полувреме играта сред двата тима беше равностойна, като съвсем липсваха съществени голови положения. В последните десетина минути домакините атакуваха по-често, като в 37-ата минута Любен Николов съумя да се пребори за центрирана топка в наказателното поле, стреля с глава, само че я изпрати в дясната странична греда. След почивката Дунав бе по-активният на терена. Домакините атакуваха постоянно, като играта се водеше главно в половината на гостите. При първата сериозна контраофанзива от страна на Етър Румен Руменов откри резултата. След гола гостите заиграха по-добре. В 80-ата минута бе отсъдена и дузпа за нарушаване на Самуел Инкоом против Крум Стоянов, като Красимир Станоев бе прецизен от бялата точка за крайното 2:0. Така Етър изпревари Дунав с точка на деветото място в шампионата.
Източник: standartnews.com