Етър допусна първата си загуба по време на зимната подготовка.„Виолетовите“

...

Етър с първо поражение в контролите

Етър позволи първата си загуба по време на зимната подготовка.

„ Виолетовите “ отстъпиха с минималното 0:1 пред Каспий (Казахстан).

Двата клуба се договориха инспекцията да се играе с два часа по-рано, а българският тим имаше превес по-голямата част от срещата, само че пропусна куп положения.

„ Каспий” владееше самодейността единствено в първите минути, като в 10-ата стигна до гол за 1:0.

После етърци придвижиха играта пред противниковата врата, само че пропуснаха няколко стопроцентови положения.

От преференциална позиция не съумяха да осъществят Дино Мартинович, Милчо Ангелов и Божидар Кацаров.

След почивката същото стори и Иван Стоянов. Малко преди края след заучено състояние бранителят Александър Дюлгеров също можеше да вкара, само че ударът му от 6-7 метра мина над гредата.

Това бе третата контрола от подготовката в Анталия и четвъртата през януари, като „ Етър” след нея отборът има две победи, реми и загуба.

Последният мач в Турция е на 30 януари против „ Словачко” (Чехия).

Стартов състав на Етър: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Георги Купенов, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дино Мартинович, Божидар Кацаров, Антон Огнянов, Милчо Ангелов, Флорент Боджадж.

През втората част влязоха Анатоли Господинов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Тони Иванов, Ерол Дост, Иван Стоянов, Иван Петков и Стелиян Добрев.