Естудиантес на Емил Стоилов победи Групо Алега Кантабрия с 82:76

...

Успех за Стоилов и Естудиантес, загуби за Алипиев и Кравиш на клубно ниво

Естудиантес на Емил Стоилов победи Групо Алега Кантабрия с 82:76 точки в испанската Втора дивизия.

Центърът на националния тим на България остана на терена 9 минути, в които се регистрира с 2 точки, 5 битки и 1 асистенция.

Естудиантес е с актив от 9 победи и 3 провали, колкото има и четвъртият Леида. В идващия кръг Стоилов и съотборниците му ще одобряват отбора на Албасете на 20 декември.

Латина с Иван Алипиев в състава си загуби от гостуващия Стела Адзура с 88:95 в мач от 13-ия кръг на Серия А2 в Италия.

Националът беше титуляр и за 13 минути приключи с 5 точки, 3 битки и 1 отнета топка.

Латина има 5 победи и 7 загуби, заемайки девето място в класирането. На 22 декември отборът ще играе с Монферато.

Дейвид Кравиш и Уникаха Малага позволиха четвърта загуба в Испания след 60:75 като посетител на Барселона в мач от 12 кръг в ACB лигата.

Американецът с български паспорт приключи с 4 точки, 1 битка и 2 чадъра, като бе 2/5 при стрелбата си от междинна отдалеченост.

Уникаха Малага има в актива си и 8 победи, с което се подрежда на пето място в класирането на ACB лигата. На 28 декември Дейвид Кравиш и тимът му ще одобряват Мурсия.