Еспаньол стигна до късен обрат над Валенсия и си тръгна

...

Еспаньол с късен обрат в последния мач за годината от Ла Лига

Еспаньол стигна до късен поврат над Валенсия и си потегли с триумф с 2:1 от „ Местая” в последния мач за годината в Ла Лига. Омар Алдерете изведе „ прилепите” напред в резултата при започване на второто полувреме. В 83-ата минута Уго Дуро беше изпъден, а Раул де Томас изравни от дузпа. Пет минути по-късно Хави Пуадо оформи крайния резултат.

С триумфа каталунците събраха 26 точки и излязоха на 9-о място, до момента в който Валенсия е с две точки повече.

Първата част не предложи нищо запаметяващо се. Шест минути след почивката домакините поведоха. Омар Алдерете се възползва от центриране на Елдер Коща и с глава порази задачата – 1:0.

В 73-ата минута гостите бяха покрай изравнителен гол, само че Хави Пуадо пропусна отлична опция. Девет минути по-късно „ прилепите” останаха с човек по-малко, откакто Уго Дуро беше изпъден с втори жълт картон, а „ папагалчетата” получиха дузпа. Зад топката застана Раул де Томас, който не сбърка за 1:1.

В 88-ата минута каталунците стигнаха до поврат, откакто Пуадо засече отличен пас на Жорфе и матира Силесен за повторно.

В добавеното време на срещата Рубен Ирансо можеше да изравни, само че пропусна.