Еспаньол не даде никакъв шанс на Люцерн и разгроми швейцарския

...

ЦСКА-София ще срещне очакван съперник, ако отстрани Зоря

Еспаньол не даде никакъв късмет на Люцерн и разгроми швейцарския отбор с 3:0 като посетител в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Именно пбедителят от тази двойка ще е противник на ЦСКА-София в плейофите, в случай че " алените " отстраняват Зоря (Луганск).

Наставникът на Еспаньол Давид Гайего заложи на най-хубавия си състав с ясното желание да реши всичко още в първата среща. Разликата в класите беше ясно отчетлива и " папагалчетата " с лекост стигнаха до резултат, който на процедура ги класира за следваата фаза.

В началото Люцерн стоеше равностойно, само че в 28-ата минута Оскар Мелендо откри Факундо Ферейра и аржентинецът даде преднина на испанския отбор. В 59-ата левият бек Дидак Вила удвои задатъка на гостите, а в края се разписа и новото попълнение от Велес Сарсфийлд Матиас Варгас.

В предходния кръг Еспаньол отстрани Стярнан от Фарьорските острови с общ резултат 7:1.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 3 кръг, четвъртък 8 август  Люцерн 0:3краен резулат  Еспаньол