ЕС препоръчва бавно разхлабване на ограничителните мерки, въведени заради бързото

...
ЕС препоръчва бавно разхлабване на ограничителните мерки, въведени заради бързото
Коментари Харесай

ЕС предлага по-малки класове в училищата след отминаване на заразата

 Европейски Съюз предлага постепенно разхлабване на ограничаващите ограничения, въведени поради бързото разпространяване на COVID-19. Според Брюксел, процесът би трябвало да бъде строго следен и да продължи няколко месеца. " Всяко разхлабване на рестриктивните мерки за излизане и събирания ще докара безспорно до ново повишаване на броя на инфекциите ", споделят от там.

Според специалистите на Европейски Съюз, с цел да се стартира последователното повдигане на ограниченията, всяка членка на Европейски Съюз би трябвало да е изпълнила следните две условия: осезаемо закъснение в разпространяването на новия ковид и задоволителен брой на леглата в лечебните заведения и интензивните отделения, написа " Дойче Веле ".

По-малки класове в учебните заведения?

Предлага се между стъпките, подхванати от Германия, и дейностите на останалите еврочленки, да измине най-малко месец. Идеята: да се види какви са резултатите. Първоначално може да се стартира с разхлабване на рестриктивните мерки единствено на избрани места. И в случай че е нужно, още веднъж да се вкарат ограничавания. Експертите считат също така, че по-застрашените групи от популацията - да вземем за пример възрастните хора, би трябвало да бъдат защитавани по-дълго време.

Европейската комисия упорства обособените страни-членки да координират дейностите си. " Членките на Европейски Съюз може и да заложат на разнообразни тактики за повдигане на ограниченията, това може да се случи и по друго време. Но макар това  наложително би трябвало да има общ метод и обща рамка за деяние ", споделят от Брюксел.

Относно повдигането на рестриктивните мерки, засягащи стопанската система, специалистите настояват, че никога не трябва да се стига до такава степен, че цялото население да се завърне едновременно на работните си места. Вместо това би трябвало да се заложи на друго: би трябвало да се приоризират другите типове трудови действия, да се реши кои са по-значителни стопански и кои биха могли да бъдат осъществявани от у дома.

И рестриктивните мерки в събиранията на хора би трябвало да бъдат отстранени с мудни стъпки. Според Европейска комисия, броят на клиентите, допускани по едно и също време в магазините да вземем за пример, би трябвало да се ограничи. Училищата и детските градини би трябвало да понижат състава на класовете и групите, с цел да може децата да съблюдават задоволително отдалеченост по сред си. Отварянето на питейните заведения, заведенията за хранене, кината и културните институции би трябвало също да се случи с мудни темпове. А що се отнася до възбраната за всеобщи мероприятия като фестивали и концерти с хилядна аудитория - тя би трябвало да важи още дълго, считат специалистите на Европейски Съюз.

След Великден ще знаем повече

Еврокомисарите трябваше да показват своя проект вчера (8 април). Поради гледище от страна на някои еврочленки обаче това бе анулирано с една седмица. Очаква се проектът да бъде показан в дните след католическия Великден. Той бе създаден по молба на националните държавни управления. Преди няколко дни и немската канцлерка Ангела Меркел разгласи, че изчаква предложенията на Европейски Съюз. Едва когато се запознае с тях, Германия ще вземе решение за разхлабване на ограниченията.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР