Ерлинг Холанд продължи головата си серия. Норвежецът се разписа в

...

Холанд не спира да бележи, а Сити да громи

Ерлинг Холанд продължи головата си серия. Норвежецът се разписа в девети следващ мач, а Манчестър Сити разруши ФК Копенхаген с 5:0. 22-годишният нападател означи първите две попадения в мача, а след автогол на Хочолава " жителите " водеха с 3:0 на почивката. През второто полувреме Риад Марез се разписа от дузпа, а Хулиан Алварес вкара в 76-ата минута.

Ман Сити е с цялостен актив от 9 точки и води безапелационно в група G на Шампионската лига. Холанд се разписа във всички срещи от шампионата през този сезон и има пет гола, а общите му попадения от началото на сезона към този момент са 19.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше през цялото време и бързо стигна до гол. Холанд откри резултата в седмата минута с първото си допиране в мача. Норвежецът означи своя 27-и гол в Шампионската лига. Малко по-късно Грийлиш изведе Бернардо Силва, а изстрелът на португалеца приключи в гредата. Ситуациите пред вратата на ФК Кохенхаген бяха постоянно събитие. Грийлиш и Марез не се възползваха от положителни благоприятни условия, а вратарят Камил Грабара направи ужасно избавяне след мощен удар на Холанд. Следващата отлична изява на стража беше след изстрел на Грийлиш.

Вторият гол на Холанд в мача падна в 32-ата минута. След изстрел на Серхио Гомес от въздуха, топката бе отклонена и се озова на крайници на норвежеца, който единствено трябваше да я насочи към опразнената врата. Гомес имаше огромен принос и за идващото попадение. Удар на бранителя бе отклонен от Хочолава и не остави шансове на вратаря.

До почивката датчаните стигнаха до първата си сериозна опция, а Бернардо Силва направи огромен пропуск пред другата врата. Гуардиола лиши Холанд от опцията да стигне до нов хеттрик, защото го извади на почивката и пусна на негово място Коул Палмър. Младият англичанин можеше бързо да се разпише, само че Грабара направи следващото си ужасно избавяне.

Сити стигна до нов гол в 55-ата минута, когато Стаменич събори Лапорт в наказателното поле, а Марез бе прецизен от отсъдената дузпа. " Гражданите " понижиха темпото през второто полувреме, само че продължаваха да основават положения, въпреки и по-рядко. В 76-ата минута Хулиан Алварес се разписа след отлична работа и подаване на Марез.

Снимки: Gettyimages