Емполи спечели много ценна победа в мач от 35-ия кръг

...

Емполи взе много ценен успех над Фиорентина

Емполи завоюва доста скъпа победа в мач от 35-ия кръг на Серия А над Фиорентина с 1:0. След този триумф тимът резервира шансове за избавление, откакто към този момент има 32 точки и изостава единствено с 2 на Удинезе. Фиорентина е на 13-ото място с актив от 40 точки и като че ли доиграва сезона.

Още във втората минута Траоре стреля към вратата на "виолетовите ", само че не сполучи да се разпише. Гостите отвърнаха с удар на Муриел в 14-ата минута, само че вратарят на домакините се оправи. Двата отбора се отдръпнаха на отмора при нулево реми.

През втората част Емполи натисна противника в първите минути и в 54-ата минута стигна до попадение. Фариас матира вратаря на гостите след пас на Ди Лоренцо.

Гостите пропуснаха да стигнат до изравняването в 77-ата минута, само че Симеоне не сполучи да прониже вратата на домакините. В края на мача гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Верету.

В последна сметка Емполи стигна до триумфа и резервира шансове за оцеляване.