Елица Костова загуби двубоя си от квалификационната фаза на Ролан

...

Четвъртата ракета на България си тръгва от Париж с 16 хиляди долара

Елица Костова загуби дуела си от квалификационната фаза на " Ролан Гарос ", траял повече от 2 часа и половина.

Българката отстъпи с 1:2 сета (0:6, 7:6, 3:6) пред 141-вата в международната класация румънка Моника Никулеску.
 Елица Костова и Виктория Томова излизат на следващия ден на корт №4 в Париж

Срещите стартират в 11:00 часа

Четвъртата ракета на България си потегля от Париж с 16 хиляди $ от наградния фонд. В първия кръг родната състезателка преодоля Габриела Се от Бразилия.
 Снимка 446461
Източник:

Първият сет беше призрачен за Костова, която не съумя да завоюва нито един гейм. Във втората част българката се събра и съумя да надделее изрично в тайбрека. Така се стигна до решителен трети сет.

Костова позволи два пробива за 0:2 и 1:5 и направи задачата си за поврат невъзможна. Никулеску в последна сметка съумя да затвори мача и продължава напред.

На същия корт незабавно след мача на Костова излиза другата българка Виктория Томова. Съперник на Вики е мексиканката Рената Сарасуа.