Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото

...

Костова приключи с участието си в Мелбърн, Томова излиза срещу рускиня

Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото състезание на Австралия. Българката загуби с 6-7(2), 2-6 от Дениса Алертова от Чехия, която е №131 в света. Срещата продължи 88 минути. В първата част двете тенисистки си размениха по два пробива, с цел да се стигне до тайбрек. В него Костова поведе с 5-2 точки, само че загуби идващите пет разигравания за 5-7. Това повлия на представянето на Елица, която загуби първите пет гейма във втората част.

Така единствено една представителка на България остана в квалификациите на Откритото състезание на Австралия. Тази нощ първата ни ракета Виктория Томова ще спори за влизане в главната скица с Анна Блинкова (Русия), която е № 139 в международната класация. Припомняме, че през вчерашния ден Вики изигра превъзходен мач и победи друга представителка на Русия -

поставената под №2 в пресявките Евгения Родина с 6-2, 6-2 за 63 минути. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg