Елитният Кристъл Палас се сбогува с надеждите си за триумф

...

Овните сюрпризираха неприятно Кристъл Палас, Шефийлд Юнайтед с очакван успех

Елитният Кристъл Палас се сбогува с очакванията си за успех във ФА Къп. Лондончани позволиха проваляне на собствен терен с 0:1 от представителя на Чемпиъншип - Дарби Каунти. " Овните " изковаха своя триумф с гол в 32-ата минута на Крис Мартин, който като характерен таран засече чудесно центриране на Бугъл.

През втората част домакините пробваха да се доберат най-малко до доиграването, само че " спирачка " в този техен порив беше директният червен картон на Лука Миливойевич в 63-ата. Цял мач за гостите, с капитанската лента, изигра Уей Рууни.
 Мидълзбро спря Тотнъм, почитателите ще гледат нов конфликт сред двата тима за ФА Къп

Срещата приключи при резултат 1:1

Шефийлд Юнайтед имаше надалеч по-лесна задача, като съумя да в профил представителят на Националната лига - АФК Файлд с 2:1. " Остриетата " бяха с огромна част от своите аварийни футболисти. " Брамал Лейн " видя две попадения до 60-ата минута, когато точни бяха Робинсън (8 " ) и Кларк (60 " ). Скромният им конкурент въпреки всичко стигна до почетен гол посредством Уилямс. За постигането на сензация обаче не им доближиха нужните сили и футболни умения.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ДАРБИ КАУНТИ 0:1

0:1 Мартин (32 " )

ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД - АФК ФАЙЛД 2:1

1:0 Робинсън (8 " ), 2:0 Кларк (60 " ), 2:1 Уилиямс (78 " )
 Челси победи Нотингам с 2:0 за ФА Къп