Елитният Атлетик Билбао си осигури класиране на 1/4-финалите на турнира

...

Дузпи решиха първия 1/8-финал за Купата на Испания

Елитният Атлетик Билбао си обезпечи класиране на 1/4-финалите на шампионата за Купата на краля в Испания, откакто в профил след осъществяване на дузпи тима на Тенерифе. Редовното време и продълженията на стадион " Елиодоро Родригес Лопес " приключиха 3:3, а при дузпите " лъвовете " бяха по-точни и завоюваха с 4:2 против противника си от второто равнище на испанския футбол, написа Sportal.

Двубоят стартира доста интензивно. Още във втората минута вратарят на Атлетик Яго Ерерин беше изпъден с червен картон и сложи отбора си в мъчно състояние. В 8-ата минута воденият от Гайска Гаритано отбор на Тенерифе откри посредством Хоселу от дузпа, отсъдена за нарушаване на Иняки Уилямс.

Именно Уилямс върна равенството в 17-ата, а единствено четири минути по-късно още веднъж Хоселу изведе Тенерифе напред. След почивката Уилямс още веднъж върна равенството, като попадението му падна след рикошет и вкара мача в продължения. В тях домакините стигнаха още веднъж до гол задатък след нова дузпа, осъществена от Гомес в 106-ата минута. Две минути преди края на продълженията Юри Берчиче върна равенството и по този начин се стигна до дузпите. Героят за Тенерифе до този миг Хоселу и Муур пропуснаха и по този начин Атлетик проби на 1/4-финалите.
Източник: fakti.bg