Елитните Селта и Реал Сосиедад не срещнаха затруднения в мачовете

...

Селта и Сосиедад громят за Купата на Краля

Елитните Селта и Реал Сосиедад не срещнаха усложнения в мачовете си от втория кръг на шампионата за Купата на Краля.

Отборът от Виго се наложи с 4:1 при визитата си на Мерида, до момента в който баските завоюваха с 4:0 против Сеута.

В срещата на Селта интригата се резервира до края на първото полувреме, след което резултатът беше 2:1 в интерес на по-високоразредния състав.
 Снимка 272664
Източник:

Санти Мина даде преднина на Селта в 22-ата минута, а осем по-късно Систо повиши на 2:0 за гостуващия отбор.

Шест минути преди почивката обаче Гонсало Полей понижи на 2:1, с попадение от единадесетметров углавен удар.

Само три минути след паузата Мендес възвърне преднината от два гола за Селта, разписвайки се също от бялата точка. С втория си гол, осъществен в 59-ата минута, Мина оформи крайното 1:4 и класира отбора си напред.
 Зидан е спечелил всички финали с Реал (Мадрид)

Французинът извежда " белия балет " в девети край през днешния ден

Янузай, Баренечеа и на два пъти Лука Сангали пък бяха голмайстори за Сосиедад, при триумфа на отбора.

По-рано през днешния ден Севиля също се класира за третия кръг от конкуренцията.
 Севиля разгроми нискоразреден противник за Купата на Краля, Ейбар и Еспаньол не разрешиха изненада