Елина Свитолина се класира за полуфиналите на Откритото първенство по

...

Свитолина си уреди полуфинал срещу Халеп

Елина Свитолина се класира за полуфиналите на Откритото състезание по тенис на Англия. Поставената под номер 8 украинка победи мъчно със 7:5, 6:4 Каролина Мухова.

Чехкинята водеше с 5:2 в първия сет на срещата, само че по-късно позволи два пробива и загуби идващите пет гейма, изоставайки в резултата.

Във втората част Мухова поведе с 2:0, само че по-късно позволи съмнение в играта си и закономерно изостана с 2:5. Късният взлом и пробив на Мухова оказа помощ разликата да бъде съкратена до 4:5, само че Свитолина от втория си опит сервира сполучливо за продобиване на дуела, траял 94 минути.

24-годишната украинска тенисистка, която заема осмо място в международната класация, се класира за първи път за полуфинал в шампионат от "Големия шлем ". Следващата съперничка на Елина Свитолина на "Уимбълдън " ще бъде румънката Симона Халеп. До момента Свитолина има четири победи в общо шест мача против Халеп./БТА