Елена Рибакина продължава защитата на титлата си на . Третата

...

Рибакина и Кийс продължават напред на Уимбълдън

Елена Рибакина продължава отбраната на купата си на. Третата в схемата  при дамите се класира за четвъртфиналите единствено за 21 минути. След това съперничката ѝ Беатрис Адад Мая се отхвърли.

Рибакина проби сервиса на 13-ата в схемата бразилка и поведе с 3-1. После тя затвърди задатъка си, печелейки подаването си за 4-1. След това Мая сподели, че не може да продължи и мачът свърши.

Рибакина чака в идващия кръг победителката от дуела сред Онс Жабюр и Петра Квитова.

Поставената под номер 25 Медисън Кийс също се класира за четвъртфиналите. Американката победи 16-годишната квалификантка Мира Андреев от Русия след 3-6, 7-6(4), 6-2 за малко повече от два часа игра. 28-годишната Кийс доближава до четвъртфиналите за първи път от 2015 година насам.

Световната номер 102 Андреева, която можеше да стане най-младата състезателка, достигнала до четвъртфиналите на шампионата от Големия шлем на трева след Анна Курникова през 1997 година, се бори самоуверено против Кийс, само че в последна сметка беше победена.

Рускинята направи три пробива по пътя си към триумфа в първия сет и поведе с 3-0 във втората част. После обаче настъпи спад в играта ѝ. Кийс върна пробива в седмия гейм, взе задатък в тайбрека и след 7:4 изравни резултата. В третия сет американката даде единствено два гейма на съперничката си.

Кийс ще играе на четвъртфинал с победителката от дуела сред Арина Сабаленка и Екатерина Александрова.
Източник: flashnews.bg