Елена Рибакина (Казахстан) се класира за четвъртфиналите на турнира по

...

Рибакина записа 11-а поредна победа и е на четвъртфинал в Маями

Елена Рибакина (Казахстан) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Маями, щата Флорида.

Поставената под номер 10 Рибакина пласира 10 аса и надигра белгийката Елизе Мертенс с 6:4, 6:3 за 106 минути. Шампионката от Уимбълдън реализира рекордната в кариерата си 11-а поредна победа, откакто завоюва трофея в Индиън Уелс преди 10 дни.

" Да съм на четвъртфинал е ужасно и се надявам да играя още по-добре в идната си среща ", сподели състезаващата се за Казахстан рускиня. На четвъртфиналите тя ще играе с италианката Мартина Тревизан, отстранила Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3.

Победителката от Откритото състезание на Австралия и втора в схемата Арина Сабаленка (Беларус) също продължава напред. Сабаленка реализира безапелационен триумф над номер 16 Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:3, 6:2, записвайки 20-а победа в 22 мача през годината.

" Мисля, че демонстрирах страховит тенис. Много съм щастлива от равнището си, изключително против състезателка като Барбора, против която постоянно е много мъчно. Сервирах чудесно и с това я сложих напрегнат, а по този начин получих и повече независимост при нейното подаване ", съобщи Сабаленка. На четвъртфиналите Сабаленка играе с румънката Сорана Кърстя, която победи Маркета Вондроушова (Чехия) със 7:6(3), 6:4.

Надеждата на домакините Джесика Пегула, номер 3 в схемата, се нуждаеше от единствено 79 минути, с цел да се оправи с полякинята Магда Линет с 6:1, 7:5, а идната й съперничка ще бъде рускинята Анастасия Потапова, която надви над китайката Цинвън Чжън с 6:4, 7:6(4)

Бившата шампионка от Откритото състезание на Съединени американски щати и финалистка в Маями през 2021 година Бианка Андрееску (Канада) се отхвърли поради травма на левия гален и напусна корта в инвалидна количка при 6:7(0), 2:0 против рускинята Екатерина Александрова.
Александрова чака първата ракета на Челия Петра Квитова, която в четвъртия кръг отстрани друга рускиня Варвара Грачова със 7:5, 7:6(5).