Една четвърт бе предостатъчно на Рилски спортист за победа с

...

Рилски си свърши работата в Бургас за 10 минути

Една четвърт бе премного на Рилски състезател за победа с 98:75 при гостуването на Черноморец. Бургазлии се върнаха в НБЛ след дълго спиране, като през първото полувреме играха доста добре, само че след почивката самоковци постановиха своята воля и убиха интригата в границите на третата четвърт.

Бургазлии бяха напред с 19:24 след първата четвърт в зала “Бойчо Брънзов”, а на почивката към момента имаха задатък, който още веднъж бе пет точки - 45:50. След подновяването на играта Рилски обаче сподели същинските си качества и пречупи противника с 30:8 в третата четвърт, след която към този момент бе напред - 75:58. “Aкулите” направиха опит за връщане в мача, само че това не се случи и по този начин самоковци взеха втора победа за сезона, този път с 98:75, като още веднъж вкараха над 90 точки.

Брендън Браун с 22 точки и Игор Кесар с 20 поведоха Рилски към триумфа, до момента в който Тихомир Желев (12) и Ксавие Джонсън (11) допълниха листата с най-хубавите изпълнители.

Блейк Рейнълдс вкара 26 за Черноморец, Джамал Кинг добави 12, а Робърт Георгиев остана с 12 при 100% в стрелбата от игра.

ЧЕРНОМОРЕЦ - РИЛСКИ СПОРТИСТ 75:98 (24:19, 26:26, 8:30, 17:23)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Робърт Георгиев Стоян Милчев, Джамал Кинг, Блейк Рейнолдс, Миленко Велкович (Ангел Димитров, Георги Кендеров, Симеон Русинов, Николай Георгиев)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Брендън Браун, Тихомир Желев, Златин Геоергиев, Ксавие Джонсън, Йонас Бергстед (Йордан Бозов, Васил Михайлов, Евгени Хаджирусев, Мирослав Васов, Васил Попов, Боян Илиев, Игор Кесар)