Един от предварително сочените за фаворити отбори в Копа Америка

...

Исторически фалстарт за Меси и компания на Копа Америка

Един от авансово посочените за любимци тимове в Копа Америка – Аржентина претърпя звучно проваляне при старта на своята акция в шампионата. В група В отборът на Лионел Меси отстъпи с 0:2 от Колумбия, който сграбчи цялостния комплект точки след попадения в заключителните 20 минути на срещата.

За „ лос кафетерос” триумфът отиде в графата исторически, тъй като това е първа победа над Аржентина във заключителен шампионат от към този момент над 20 години. Играчите на Карлош Кейрош демонстрираха сериозен темперамент и устояха на сериозния напън, на който бяха подложени първоначално, а в този момент имат съвършени изходни позиции към първото място в групата.

За водача на аржентинците резултатът сигурно нагарча повече – това бе едвам втората му загуба на Копа Америка – тъй като той направи един от най-сериозните пропуски за своя отбор. По-интересните обстановки обаче пристигнаха след паузата, до момента в който преди нея ВАР беше свикан поради игра с ръка в наказателното поле на Аржентина в 31-ата минута. След консултация със системата реферът Роберто Тобар Варгас реши, че ще се придържа към истинското си решение да не дава дузпа.

В 40-ата минута Радамел Фалкао имаше отлична опция да открие, откакто се извиси в наказателното поле и засече центриране. Изстрелът му прелетя над гредата.

След паузата Аржентина заигра с доста повече порив. Още в 47-ата минута Леандро Паредес заплаши съществено вратата на Давид Оспина с изстрел от отдалеченост, който съвсем облиза външната страна на десния дирек. В 52-ата на терена породи съществено сдърпване след доста жестоко нарушаване на Хуан Куадрадо против Меси и съдията трябваше да раздава картони, с цел да успокои пристрастеностите.

Аржентинците още веднъж бяха покрай гола в 59-ата. Тогава централният бранител Херман Пецела нанесе прекрасен шут от границата на наказателното поле, а Оспина отвърна с чудесна реакция. Стражът на Наполи се прояви още един път в 67-ата минута, когато имаше отговор ина изстрела с глава на Николас Отаменди, пристигнал след центриране от корнер. Вратарят мазета топката във вратарското си поле, където първи до нея стигна точно капитанът Меси. По нехарактерен метод нападателят не съумя да улучи незащитената врата от 5-6 метра разстояние.

Четири минути по-късно Колумбия нанесе първия си удар. Хамес Родригес откри Роджър Мартинес отляво по офанзивата, а последният потегли във вътрешността по границата на наказателното поле. Оттам последва изумителен диагонален шут, който беше отвън качествата на Франко Армани – 0:1.

До края на мача Аржентина хвърли всичко в офанзива и предложи по-скоро бурен напън. Това отвори пространство за контраатаки и в 86-ата Дуван Сапата реши всичко. Джеферсон Лерма напредна отляво и пусна остро центриране към зоната пред вратарското поле, където звездата на Аталанта изскочи и с шпагат засече в мрежата – 0:2.

По този метод Колумбия може още в идващия мач да си обезпечи класиране за елиминациите, защото среща новобранеца Катар. Аржентина от своя страна би трябвало да гони наложителен триумф против Парагвай, който по-късно тази нощ играе против катарците.