Един от ключовите футболисти на Барселона Серхио Бускетс ще бъде

...

Бускетс пропуска първия мач от 1/4-финалите на ШЛ?

Един от основните футболисти на Барселона Серхио Бускетс ще бъде отвън терените три седмици.

Футболистът получи травма по време на реванша с Челси от осминафиналите на Шампионската лига, приключил с победа от 3:0 за каталунците. Бускетс бе заменен в 61-ата минута на срещата от Андре Гомеш.

Важен състезател на Барса с травма след Челси

След като са му били направени обстойни медицинските проучвания, станало ясно, че Бускетс е с фрактура на фаланга на петата метарсална кост на десния крайник.

22-годишният халф ще пропусне другарските срещи на националния тим на Испания, семейството на Атлетик Билбао, гостуването на Севиля и най-вероятно първият двубот от четвъртфиналите на Шампионската лига. Съперникът на Барселона там ще стане явен в петък, когато е жребият.