Един от кандидатите за елита - ЦСКА 1948 допусна грешна

...

Драма в центъра на София - ЦСКА 1948 се спаси от грандиозен провал с два гола продължението

Един от претендентите за елита - ЦСКА 1948 позволи неверна стъпка в битката си със Септември за директна промоция в efbet Лига. “Червените” обаче се избавиха от грандиозна издънка на стадион “Васил Левски”, откакто губеха с 0:2 от Лудогорец 2 до 90-ата минута, само че с две късни попадения домакините се добраха до точката.

През първата част ЦСКА 1948 имаше предимство, само че по този начин и не съумя да го материализира в попадения във вратата на Валдислав Стоянов. След почивката гостите се възползваха от две отлични контраатаки и стигнаха до задатък от два гола. Методий Стефанов откри в 57-ата минута, а четири минути по-късно Иван Йорданов удвои. Натискът на домакините даде резултат едвам след 90-ата минута. Първо Борис Тютюков понижи след центриране на Сашо Александров, а малко по-късно Венцислав Василев изравни с прекрасен удар от 25 метра. В последните секунди отборът от София опита да реализира и цялостен поврат, само че стигна единствено до ъглов удар.

Така след грешката си през днешния ден ЦСКА 1948 към този момент изостава на три точки от водача Септември. Тимът от Драгалевци има 40 точки, а “червените” - 37. Дубълът на Лудогорец пък остава на 13-а позиция с 14 точки.

ЦСКА 1948 – Лудогорец II 2:2

0:1 Стефанов (57)
0:2 Йорданов (61)
1:2 Тютюков (91)
2:2 Василев (93)