Един от фаворитите за спечелване на Купата на африканските нации

...

Фалстарт за "черните звезди" в Египет

Един от любимците за продобиване на Купата на африканските народи направи неверна стъпка още на старта. Гана стигна единствено до тъждество 2:2 с Бенин в среща от група 6 на шампионата, провеждащ се в Египет.

" Черните звезди " играха с човек по-малко от 55', когато Джон Бойе бе изпъден за два жълти картона.

Бенин изненадващо поведе още във 2' с гол на Поте, само че Гана изравни единствено 7 минути по-късно посредством Андре Аю. Малко преди почивката и другият наследник на легендата Абеди Пеле - Джордан Аю, се разписа за 2:1 в интерес на Гана.

Селекцията на Квеси Апия обаче остана с 10 души в 55' след втори жълт картон на централния защитник Джон Бойе и Бенин се възползва. В 63' Поте, с второто си попадение в мача, оформи крайното 2:2.

Така след първия кръг водач в групата е Камерун, който по-рано през днешния ден победи Гвинея-Бисау с 2:0. " Неукротимите лъвове " имат три точки, пред Гана и Бенин с по една.
Камерун се разправи с Гвинея-Бисау за три минути (ВИДЕО) Тони Силва и Жоржиньо не укротиха "лъвовете "
Източник: btvnovinite.bg