Двукратният олимпийски шампион и носител на 3 титли от “Големия

...

Мъри не взе дори сет срещу Медведев

Двукратният олимпийски първенец и притежател на 3 трофеи от “Големия шлем” Анди Мъри загуби във втория кръг на шампионата в Бризбън. Шампионът от 2012 и 2013 година отстъпи с 5:7, 2:6 пред поставения под №4 Даниил Медведев.

31-годишният шотландец, който заема 240-о място в ранглистата на АТP в резултат на контузии през последната година и половина, мъчно успяваше да се оправи с мощната игра на 22-годишния руснак.

Sealed with an ace.

It was an impressive display tonight for No.4 seed Daniil Medvedev, who beats two-time #BrisbaneTennis winner Andy Murray 7-5 6-2 to move into the quarter-finals

@Channel9 @9Go pic.twitter.com/n6GO7JQXqT
— #BrisbaneTennis (@BrisbaneTennis) January 2, 2019 Медведев осъществя пробив в третия гейм, само че Мъри го върна в осмия. Руснакът още веднъж завоюва подаването на противника си в 11-ия гейм, след което затвори сета благодарение на началния си удар. Във втория сет Медведев поведе с 4:0 и за някогашния №1 в света нямаше връщане обратно.

По-рано през днешния ден от шампионата отпадна и различен британец - Кайл Едмънд. Той бе спрян от 185-ия в света Учияма с 6:7 (6), 4:6.

За четвъртфиналите на шампионата се класира и Милош Раонич, който ще срещне там Медведев. Раонич победи с 6:3, 7:6 (2) сърбина Миомир Кечманович.

Напред продължава и австралиецът Алекс де Мино, който победи сънародника си Джордан Томпсън с 6:4, 6:2.