Двукратният финалист Фернандо Вердаско (Испания) се класира за полуфиналите на

...

Вердаско се класира за полуфиналите на турнира в Бостад

Двукратният финалист Фернандо Вердаско (Испания) се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в Бостад (Швеция) с награден фонд 501345 евро. Петият в схемата испанец, който игра на край през 2013 и 2016 година, отстрани на четвъртфиналите своя съотечественик и номер 2 Пабло Кареньо-Буста с 6:4, 6:2 за 85 минути.

В спор за място на финала Вердаско ще играе против номер 3 Фабио Фонини (Италия), който се оправи с Федерико Делбонис (Аржентина) с 6:4, 6:3. Другата полуфинална двойка е сред номер 4 Ришар Гаске (Франция) и Хенри Лааксонен (Швейцария).

Гаске победи Каспер Рууд (Норвегия) със 7:6(4), 6:2, а Лааксонен надви над квалификанта Симоне Болели (Италия) с 3:6, 6:2, 6:4 за 1:54 часа. Швейцарецът преодоля пасив от 2:4 в третия сет, само че след четири следващи гейма затвори мача.