Двукратната шампионка Елина Свитолина от Украйна отпадна на четвъртфиналите на

...

Чехкиня спря Свитолина в Рим

Двукратната шампионка Елина Свитолина от Украйна отпадна на четвъртфиналите на мощния шампионат по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 1,69 милиона евро.

Поставената под номер 4 победителка в конкуренцията през 2017 и 2018 година Свитолина позволи цели 26 непредизвикани неточности и загуби от 12-ата в схемата Маркета Вондроушова (Чехия) с 3:6, 0:6 за 80 минути.
Вондроушова взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм, а във втората тя напълно доминираше, с цел да запише третия си триумф против тенисистка от топ 10.

Чехкинята пласира 25 печеливши удара в дуела против едвам 9 за Свитолина, което се оказа решаващо.
На полуфиналите Вондроушова чака защитаващата купата си Каролина Плишкова (Чехия).
Снимки: ©Getty Images