Двукратната олимпийска шампионка в леката атлетика Шели-Ан Фрейзър-Прайс спечели състезанието

...

Пълна доминация на Ямайка на Диамантената лига в Лондон

Двукратната олимпийска шампионка в леката атлетика Шели-Ан Фрейзър-Прайс завоюва надпреварата на 100 метра при дамите, с което завърши втория ден на шампионата Диамантена лига в Лондон. Спринтьорката от Ямайка финишира за 10.78 секунди, като остави на цели 14 стотни зад себе си британката Дина Ашър-Смит и на 20 стотни от секундата Мари-Жозе Талу от Кот д'Ивоар.

Победа за Ямайка донесе и Ръшел Клейтън на 400 метра с трудности, която завоюва с персонален резултат от 54.16 секунди. На второ място остана двукратната международна шампионка Зузана Хейнова от Чехия с 54.33 секунди, а трета приключи Тиа-Адана Бел от Барбадос с 54.54 секунди.

Ямайската доминация бе затвърдена и при мъжете, откакто на 400 метра безпрепятствено тичане завоюва Акийм Блумфийлд, който завъртя една обиколка за 44.40 секунди. Втори остана Джонатан Джоунс с народен връх на Барбадос от 44.63 секунди, а трети е ямаецът Нейтън Алън с 44.85 секунди

На 5000 метра при дамите Кения наложи тотална доминация, откакто осемте представителки на страната влязоха измежду челните 9. Победата отиде при Хелън Обири с най-хубав резултат за сезона - 14:20.36 минути. Втора остана Агнес Тироп с най-хубаво персонално достижение от 14:20.68 минути, а трета приключи холандката Сифан Хасан с 14:22.12, която също реализира най-хубав персонален резултат.

В скока на дължина успеха взе германката Малайки Миамбо със 7,02 метра. Американката Бритъни Рийс остана втора с 6,82 метра, а трета е украинката Марина Бех-Романчук с 6,78 метра.

В хвърлянето на диск при мъжете успеха сграбчи шведът Даниел Стал с 68,56 метра. Федрик Дакрес от Ямайка остана втори с 67,09 метра, до момента в който бронзовото отличие стана владеене на литовеца Андриус Гудзиус с 65,40 метра.