Двубоят между Удинезе и Монца от 29-ия кръг на Серия

...

Валентин Антов игра един час при шампионатно равенство на Монца

Двубоят сред Удинезе и Монца от 29-ия кръг на Серия А приключи при резултат 2:2. Българският национал Валентин Антов бе титуляр и игра 1 час за гостите.

Възпитаниците на Андреа Сотил постановиха домашен напън на стадион " Дачия Арена " в Удине и поведоха в 18-ата минута. Санди Ловрич се разписа с удар в долния десен ъгъл.

След почивката гостите възобновиха равенството. Андреа Колпани направи резултата 1:1.

В 55-ата минута Валентин Антов получи жълт картон за нарушаване, а 5 минути по-късно българският национал бе сменен от Лука Калдирола.

Играчите на Рафаеле Паладино обаче стигнаха до поврат в 56-ата минута. Николо Ровела стреля в горния десен ъгъл за 2:1. Монца е тимът с най-вече италиански полузащитници, отбелязали повече от един гол през актуалната акция в Серия А - петима.

В последната минута на постоянното време домакините получиха дузпа след нарушаване на Андреа Петаня. Бето оформи крайния резултат с тъкмо осъществяване на наказателния удар.

Удинезе заема 10-ата позиция в класирането с актив от 38 точки. Монца се намира на 13-ото място в подреждането с 35 пункта.