Двубоят между Нанси и Льо Ман от френската Лига 2

...

Спряха мач във Франция заради расистки възгласи

Двубоят сред Нанси и Льо Ман от френската Лига 2 бе краткотрайно преустановен поради непрекъснати хомофобски викания от домакинските последователи на „ Стад Марсел Пико “.

Главният арбитър Мехди Мохтари спря краткотрайно мача през първото полувреме като част от новите правила, ориентирани към намаляването на дискриминирането във френския футбол. Привържениците бяха предизвестени да спрат със своите викания от диктора на стадиона, а Мохтари приключи незабавно срещата, откакто песните продължиха.

Според "RMC Sport ", виковете са били ориентирани към Френската футболна лига (LFP) и локалния противник Метц. Играта бе възобновена, откакто футболистите на Нанси помолиха почитателите да спрат и завоюваха по-късно с 2:1, макар че бяха с девет души, отбелязвайки победния гол от дузпа в петата минута на добавеното време.

„ Поздравления за рефера Мехди Мохтари, който имаше смелостта да приключи мача против хомофобските песни, скандирани на Нанси-Льо Ман, както разрешава правилника. Футболът е трогателен спорт. Такъв и би трябвало да остане “, написа в Туитър секретарят на Франция по полово тъждество и анти-дискриминация Марлен Шиапа. /БГНЕС