Двубоят между Манчестър Сити и Евертън от 18-ия кръг на

...

Манчестър Сити пропусна да победи карамелите у дома

Двубоят сред Манчестър Сити и Евертън от 18-ия кръг на Висшата лига приключи при резултат 1:1. Ерлинг Холанд откри резултата, преди Демарай Грей да изравни.

Натискът на " жителите " се отплати в 24-ата минута. Риад Марез нахлу в наказателното поле и подаде към Ерлинг Холанд, който стреля с едно допиране за 1:0.

В последната минута на постоянното време Джон Стоунс засече с глава центриране от директен свободен удар, само че изстрелът му срещна дясната греда.

След почивката " карамелите " заиграха по-уверено в напред във времето и справедливо възобновиха равенството. Демарай Грей приключи пробива си с неспасяем удар от вътрешността на наказателното поле. Това бе единственият прецизен удар за възпитаниците на Франк Лампарт.

Манчестър Сити заема втората позиция в класирането с актив от 36 точки. Евертън се намира на 16-ото място с 15 пункта.