Две загуби записаха тимовете на Черно море при гостуването си

...

Две загуби за Черно море в Елитните групи

Две загуби записаха отборите на Черно море при гостуването си на Ботев Пловдив в мачовете си от 5-ия кръг на Елитните групи до 15 и 17 години.

15-годишните футболисти отстъпиха с 0:5 на “канарчетата ”. Срещата стартира с два бързи гола за домакините, които откриха резултата в 3-ата минута, а в 7-ата към този момент водиха с 2:0. До почивката варненци също имаха обстановки за гол, само че не съумяха да ги оползотворят. В 35-ата минута резултатът в интерес на Ботев стана типичен, а крайното 5:0 бе завършено с попадения в 50-ата и 65-ата минути.

17-годишните “моряци ” пък паднаха с 0:3. Първото полувреме приключи 0:0, а две минути след подновяването на играта, след неточност в защитата на Черно море, домакините откриха резултата. Варненци можеха да изравнят само че изпуснаха състояние самичък против вратаря. В 60-ата минута “жълто-черните ” вкараха втори гол, а в 82-рата оформиха класиката в срещата под Тепетата.

В идващия кръг двата отбора посрещат във Варна Локомотив Пловдив. Мачовете са в неделя от 10 (U15) и 12 часа (U17) на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!