Две елитни германски биатлонистки едва не пострадаха по време на

...

Две елитни немски биатлонистки едвам не пострадаха по време на всеобщия старт на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Върху главите на Франциска Пройс и Марен Хамершмид се изсипа натрупал се по дърветата край трасето сняг, като в миг видимостта пред тях стана нулева, само че те продължиха и в последна сметка приключиха в топ 10 - Хамершмид е 6-а, а Пройс - 8-а.

Победата сграбчи трикратната олимпийска шампионка от Сочи 2014 Дария Домрачова от Беларус. 31-годишната брачна половинка на легендата Оле Ейнар Бьорндален преодоля трасето за 40:23.9 минути и пропусна единствено една цел в четирите си стрелби.

Така тя записа втора победа за сезона и 30-а в кариерата си за Световната купа.

Двукратната олимпийска шампионка Анастасия Кузмина (Словакия) остана втора с три неточности и закъснение от 11.9 секунди.
Трета финишира Кайса Макарайнен от Финландия на 16.2 секунди с четири пропуснати цели.

Италианката Доротея Вирер водеше преди последната пукотевица, само че в нея направи два пропуща и в последна сметка приключи седма на 29.4 секунди зад Домрачова.

Heavy snow showers at night - heavy snowshowers for Franziska Preuss and Maren Hammerschmidt during the mass start in #ANT18

Join us for the last women`s race before @pyeongchang2018 on https://t.co/Z1cUg23KzH pic.twitter.com/TYMqw0pj4E