Двата големи фаворита на тазгодишния турнир Копа Америка - домакинът

...

Класиката Бразилия - Аржентина ще е черешката на Копа Америка

Двата огромни любимеца на тазгодишния шампионат Копа Америка - домакинът Бразилия и Аржентина, ще се изправят един против различен в решителния мач за трофея. Мечтаният от милиони почитатели край ще бъде в неделя от 03:00 ч. българско време на стадион " Маракана " в Рио де Жанейро.

Аржентина добави финалната двойка, откакто отстрани трагично Колумбия на 1/2-финал. Редовното време приключи 1:1 и по разпоредбите на шампионата се пристъпи незабавно към осъществяване на дузпи, където " небесносините " доближиха до победа с 3:2.

Мачът стартира чудесно за аржентинците, откакто нападателят на " Интер " Лаутаро Мартинес откри резултата още в 7-ата минута след пас на Лионел Меси. Последваха мощни минути за отбора на Колумбия, като Уилям Бариос и Йери Мина улучиха греди единствено в границите на две минути - 37-а и 39-а. Точно преди почивката обаче Аржентина за малко не поведе с 2:0, само че колумбийският вратар Давид Оспина хвана с тъга удар с глава на Николас Гонсалес.

В 61-ата мин. Колумбия въпреки всичко изравни, откакто Луис Диас ( " Порто " ) нахлу в наказателното поле и от дребен ъгъл вкара за 1:1. Аржентина имаше две отлични благоприятни условия да реши дуела още в постоянното време. Първо обаче шут на Лаутаро Мартинес бе избит на голлинията, а по-късно в 81-ата мин. Меси улучи греда.

При дузпите Родриго де Паул ( " Удинезе " ) изтърва за Аржентина, само че пропускът му бе обезщетен с отличните изяви на вратаря Емилиано Мартинес ( " Астън Вила " ), който хвана три удара на колумбийски играчи -  поредно на Давинсон Санчес, Йери Мина и Едуин Кардона.

Така Аржентина доближи за 29-и път до край на Копа Америка, като ще се опита да завоюва купата за 15-и път. За отбора на Бразилия, който предледва 10-ти трофей, това ще е 21-ви край. Двата тима са играли един против различен в решителния дуел едвам три пъти в историята на конкуренцията (1937, 2004, 2007), като първият път печели Аржентина, а идващите два - Бразилия.