Двата гола през първото полувреме на Нейтън Аке и Хари

...

Югът принадлежи на Борнемут след разправия със Саутхемптън

Двата гола през първото полувреме на Нейтън Аке и Хари Уилсън бяха задоволителни на Борнемут да запишат победа в първия мач от шестия кръг в британската Висша лига против Саутхемптън. „ Светците” въпреки всичко върнаха един гол след дузпа, вкарана от Джеймс Уърд-Праус в 52-ата минута, само че това бе всичко, до което отборът на Ралф Хазенхютъл можеше да направи на своя „ Сейнт Мерис”.

Странно или не, Борнемут доближи третото място във краткотрайното класиране на Англия с 10 точки, колкото има и тимът на Манчестър Сити, само че тимът на Хосеп Гуардиола е и с мач по-малко. Саутхемптън пък остава 10-и със седем пункта.

В шестата минута добър късмет имаше пред Джеймс Уърд-Праус, само че ударът му не бе прецизен. Три по-късно пък топката бе центрирана в наказателното поле, а Нейтън Аке с съвършено извисяване я прати във вратата на „ светците”.

⚽️ Most headed goals in PL since start of last season
6️⃣ C.Wood, S.Mane, A.Mitrovic
5️⃣ D.Calvert-Lewin
4️⃣ 7 players, including NATHAN AKE - the joint most by a defender (also Van Dijk) pic.twitter.com/HOSOeyBu6U
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) September 20, 2019
В 25-ата минута Доминик Соланке комбинира с Джош Кинг вляво, а норвежкият стрелец осъществя. След намесата на ВАР обаче, голът бе анулиран, откакто позицията на Кинг бе нередовна.

Точно 10 минути по-късно пък пристигна вторият гол за „ черешките”. Тогава Борнемут направи ужасно нахлуване отляво, а Филип Билинг върна по земя за Хари Уилсън, който с прекрасен удар с левия крайник удвои превеса за отбора на Еди Хау.

В края на полувремето Нейтън Редмънд нанесе тежък удар от отдалеченост, само че Аарън Рамсдейл се намеси. Седем минути след старта на втората част пък Че Адамс бе съборен от Стив Кук, а реферът Крис Кавана уточни бялата точка, с цел да може Уърд-Праус да понижи резултата.

В 59-ата минута пристигна необичайно решение на „ Сейнт Мерис”, откакто Джош Кинг бе съборен в наказателното поле от Седрик, само че даже след намесата на ВАР дузпа за „ черешките” не последва. Десет по-късно Буфал бе открит с дълъг пас от Ориол Ромеу. Последва мощен удар на французина, само че Рамздейл сподели „ здрави ръце”.

В самия завършек на срещата пък се стигна до неприятно недоразумение в отбраната на "светците ", а Калъм Уилсън наказа груба неточност, направена от Ян Беднарек и Ангъс Гън, с цел да оформи крайното 3:1 за Борнемут.

В идващия кръг Борнемут приема Уест Хем, до момента в който Саутхемптън ще гостува в Лондон на Тотнъм.