Двама български лекоатлети получиха специални покани и ще участват на

...

Двама българи получиха покани за Европейското по лека атлетика

Двама български лекоатлети получиха специфични предложения и ще вземат участие на идното Европейско състезание в Берлин.

Мирела Демирева и Габриела Петрова са най-големите ни очаквания за медали от Европейското

Мъжете ще вземат участие на олимпийски принцип

От Европейската атлетическа асоциация са уведомили БФЛА, че след приемането на финалните поръчки техническите делегати насочат предложения към Денис Ерадири в скока на дължина, Иво Балабанов в бягането на 3000 метра с трудности и Денис Димитров в спринта на 200 метра.

Димитров има квота за шампионата за 100 метра и по този начин ще може да бяга и в по-дългия спринт, където заема 82-ро място в Европа за сезона с време 20.92 секунди.

Денис Ерадири остана единствено на 9 сантиметра от квалификационния норматив от 8 метра. Със своите 7.91 метра той заема 28-място в европейската класация за сезона.

Иво Балабанов завоюва държавното състезание в бягането на 3000 метра с трудности с време 8:53.76 минути. Постижението му е с по-малко от 10 секунди от феноменалния дамски международен връх на кенийката Беатрис Чепкоеч от 8:44.32 минути, реализиран на 20 юли в Монако.