Двама български футболисти - Христо Златински и Радослав Димитров, вдигнаха

...

Двама българи вдигнаха Купата на Румъния

Двама български футболисти - Христо Златински и Радослав Димитров, подвигнаха Купата на Румъния, откакто техният отбор Университатя Крайова надигра с 2:0 на финала втородивизионния Херманщадт Сибиу.

Мачът се игра на Арена Национала в Букурещ и приключи с успех за първодивизионния отбор, който връща Купата в Крайова след 25 години.

Златински игра цялостен мач за Университатя и получи жълт картон. Димитров пък се появи като промяна в последната минута, с цел да запише присъединяване.

Победителите осъществиха по един гол в двете полувремена. Густаво вкара за 1:0 в 30-ата минута, а Митрица в 58-ата оформи крайното 2:0.

Университатя бе подкрепян в столицата от хиляди свои почитатели, пропътували дистанцията от Крайова до Букурещ с влакове, рейсове и коли.