Два положителни теста за КОВИД-19 има в българския отбор по

...

Два случая на коронавирус в националния по биатлон |

Два позитивни теста за КОВИД-19 има в българския тим по биатлон на Световната купа в немския зимен център Оберхоф, оповестиха от БФБиатлон.
Младата състезателка Лора Христова и ваксмайсторът Стефани Попова са инфектирани. Двете са сложени под 14-дневна карантина.

" Останалите български състезатели са добре и не са дали позитивни проби. Всички дават PCR проби всеки ден ", прибавиха от федерацията.

Междувременно най-хубавият български играч Владимир Илиев приключи на 13-о място в преследването на 12.5 км.

Илиев направи мощно съревнование. Той пропусна единствено една цел в първата от четири си стрелби и приключи с пасив от 1:31.8 минута след спечелилия Кентен Фийон Майе от Франция.

Това е най-хубавото класиране за Илиев в Световната купа от началото на сезона.

Кентен Фийон Майе победи с 36:28.3 минути, макар че направи две неточности в стрелбата. Така той записа трети триумф за сезона, девети самостоятелен в кариерата си и шести в преследването.

На второ място се подреди Себастиан Самуелсон от Швеция на 9.9 секунди с една пропусната цел, а трети е Тарей Бьо (Норвегия) с пасив от 15.6 секунди и три неточности в стрелбата.

Следващите стартове са в Руполдинг (Германия) от 12 до 16 януари.
Източник: offnews.bg