Два от новаците във Висшата лига на Беларус - Белшина

...

С равенство завърши дербито на последните в Беларус

Два от новаците във Висшата лига на Беларус - Белшина и Смолевичи, остават без победа от началото на сезона. Двата отбора приключиха 1:1 на стадион " Спартак " в Бобруйск в дуел от петия кръг на шампионата.

След този резултат двата тима остават на последните две места във краткотрайното класиране. Белшина бе покрай това да се измъкне от дъното, защото водеше в резултата до 90-ата минута. Сергей Глебко откри резултата от дузпа 10 минути преди края. В последната минута на постоянното време обаче основният рефер отсъди втори 11-метров углавен удар в дуела. Евгений Барсуков го осъществя за крайното 1:1.

Гостите приключиха дуела с човек по-малко, откакто в добавеното време Ращеня получи втори жълт картон.
Източник: fakti.bg