Два бронзови медала спечелиха българските състезатели в турнирите по борба

...

Два бронза за нашите в Аржентина

Два бронзови медала завоюваха българските състезатели в шампионатите по битка и повдигане на тежести на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

Европейският първенец по битка за кадети Едмонд Назарян завоюва бронза в категория до 45 кг на класическия жанр.

В разногласието за оценката българинът завоюва изрично с 8:0 точки против Арсланбек Закирбаев от Туркменистан.

Назарян, наследник на легендата Армен Назарян, стигна до медала след три срещи, в който реализира две победи и загуба.

17-годишната Галя Шатова завоюва бронз в категория до 63 кг на шампионата по повдигане на тежести.

Българката, която тази година стана европейска шампионка до 17 години и зае пето място на континенталното състезание при дамите, приключи с дуел от 201 кг.

Шатова беше втора след първото придвижване изхвърляне с 90 кг и реализира 111 кг в изтласкването, което й отреди третата позиция в крайното класиране.

Българката остана единствено на 1 кг от втората в подреждането Типвара Чонтавин (Тайланд), която приключи с 202 кг (88+114).

Победителка стана Кумушкон Файзулаева (Узбекистан) с 218 кг (94 кг в изхвърлянето и 124 кг в изтласкването).

Така досега България има два златни и два бронзови медала от Игрите в Буенос Айрес.

Титли завоюваха Кирил Киров в тандем с германката Ванеса Зеегер на 10 метра револвер при смесените тимове на шампионата по спортна пукотевица и смесената двойка по спортна акробатика Мариела Костадинова и Панайот Димитров в отборното съревнование по гимнастика.

Гарантирани оценки имат още Адриан Андреев, който се класира за финала на двойки в тениса и Мария Делчева, която доближи до финала на отборната конкуренция по бадминтон.
Източник: bnr.bg