Дузпата, отсъдена за Арда в добавеното време срещу ЦСКА, със

...

Дузпата за Арда влезе в историята на ЦСКА

Дузпата, отсъдена за Арда в добавеното време против ЦСКА, сигурно ще остане в историята. Тя беше най-късната и в същото време най-фаталната от всички, свирени против „ алените “ на стадион „ Българска войска “ в турнирни мачове. С нея отборът от Кърджали стигна до скъпоценна точка и отдалечи още повече отбора на Любо Пенев от първото място. ЦСКА играе към този момент 72 години на своя стадион, а любопитното е, че за този интервал бяха отсъдени общо тъкмо 50 дузпи във щета на „ алените “. 51-ата – тази за Арда, обаче съчетава в себе си две неща в едно. Няма друга, която да е отсъждана толкоз късно в мача и да е трансформирала знака в него. Нещо повече – голяма част от тези 11-метрови удари са отсъждани при победи за ЦСКА. Доста от тях са даже разгромни, а и в значително случаи в същите мачове от бялата точка са стреляли и „ алените “. Има единствено един мач, в който са били отсъждани даже две дузпи във щета на 31-кратните първенци, без за тях да е дадена такава. Този дуел се игра преди 11 години. В него ЦСКА победи Локомотив Пд с 3:2. След като резултатът стана 3:0, съдията Станислав Тодоров даде две дузпи за „ черно-белите “, които бяха осъществени от Здравко Лазаров. Интересно е и това, че има още една дузпа в историята на стадиона в Борисовата градина, която е дадена при 1:0 за ЦСКА, вкарана е от госта, а мачът е приключил 1:1. Въпросният мач е игран на същата дата като този с "Арда " – 10 април. Годината е 1993-а. Тогава Йордан Боздански от Пирин е прецизен и „ орлетата “ си отпътуват с една точка. Минутата обаче е много по-ранна – 66-ата. Общо мачовете, които ЦСКА е изгубил на „ Армията “ с голове на противника от дузпа, са 5./Мач Телеграф