Дузпа в последната минута донесе успеха на Бетис над ЖиронаОтборът

...

Дузпа в последната минута донесе успеха на Бетис над Жирона

Дузпа в последната минута донесе триумфа на Бетис над Жирона
Отборът на Бетис реализира трагична победа с 3:2 над Жирона в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Домакините започнаха чудесно срещата и откриха резултата в 12-та минута посредством Кристиан Тейо. До почивката обаче гостите от Каталуния обърнаха развоя на събитията в своя изгода. Първо Алейш Гарсия изравни в 36-та минута, а малко преди края на първата част Сейду Думбия изведе Жирона напред.

В началото на второто полувреме обаче Лорен Морон възвърне статуквото след асистенция на Серхио Каналес. Именно Каналес донесе триумфа на андалусийци в заключителните минути на дуела, откакто осъществя тъкмо отсъдена дузпа от основния арбитър Адриан Кордеро Вега.

Така Бетис измести Валенсия от седмата позиция в таблицата и се приближи на две точки от Хетафе, който заема последното място в зоната за евротурнири. Жирона е в средата на класирането. В идващия кръг Бетис гостува на Атлетик Билбао, а Жирона приема вкъщи водача и сегашен първенец Барселона. /БГНЕС
Източник: bgnes.com