“Дунав загуби с 2:4 от “Етър в мача от 8-ия

...

Става все по-критично! Дунав отново загуби!

“Дунав " загуби с 2:4 от “Етър " в мача от 8-ия кръг на Първа професионална лига. На Градския стадион в Русе “драконите " губеха с 0:3 до 20-та минута, подвигнаха се на взлом, вкараха два гола и изтърваха куп благоприятни условия, с цел да се стигне до дузпа за гостите, с която те обезпечиха успеха си. Дебютен гол с “небесносинята " фланелка вкара централният бранител Георги Динков. След осем кръга драконите остават с актив от 6 точки.

В игра за “Дунав " се завърнаха Божидар Васев и Светослав Ковачев, които пропуснаха последната турнирна среща с “Лудогорец ".

Гостите поведоха в резултата при първата по-опасна офанзива в мача. В 10-та минута Артьом Артюнин откри с дълъг пас Флорент Боджадж вляво по офанзивата на “Етър " той пусна паралелно в наказателното поле, където непокритият Даниел Младенов изпрати топката в мрежата.

Четири минути по-късно резултатът стана 0:2. Георги Сърмов изведе Велко Батрович самичък против Филип Димитров и с прехвърлящ удар изпрати топката в мрежата на “драконите ".

В 20-та минута резултатът стана типичен в интерес на гостите от Велико Търново. Автор на гола стана Румен Руменов след неточност при изнасянето на топката от отбраната на “Дунав ".

В 25-та минута пристигна първата опция за “драконите " – Петър Патев стреля с глава, само че топката мина настрана от вратата на “Етър ". В 37-та минута Малин Орачев направи първата си промяна – Мухамаду Ндиайе се появи на мястото на Христо Попадийн. Секунди по-късно Мартин Ковачев имаше опция да понижи резултата. След центриране от корнер отляво на вратата на “Етър " капитанът на русенци стреля с глава, само че топката мина над вратата на гостите.

Възможностите за “Дунав " продължаваха, само че гол във вратата на великотърновци по този начин и не падаше. В 40-та минута Светослав Ковачев навърза двама футболисти на “Етър ", влезе в наказателното поле и шутира мощно в долния ляв ъгъл на вратата на Христо Иванов, само че стражът мазета в корнер. Две минути по-късно обстановката се повтори – добър дрибъл на Ковачев, последва прекрасен удар, само че Иванов още веднъж избави.

В добавеното време разумното се случи – Красимир Станоев шутира мощно от директен свободен удар от към 25 метра и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на “Етър " – 1:3.

“Дунав " стартира стремително и второто полувреме. Четири минути след неговото начало Христо Иванов още веднъж избави мощен шут на Ковачев, топката още веднъж попадна в него, той центрира отдясно по офанзивата на “драконите " и Георги Динков майсторски с глава изпрати топката в десния ъгъл на вратата на “Етър " – 2:3!

В 51-та минута играчите на Малин Орачев сътвориха още едно състояние пред вратата на гостите – Иван Коконов центрира отляво, Светослав Ковачев стреля с глава, само че топката мина на половин метър от десния дирек на вратата на “Етър ".

В 59-та минута и гредата оказа помощ на футболистите на “Етър ". Светослав Ковачев направи следващия си пробив отдясно, пусна към Красимир Станоев в наказателното поле, той центрира, Мухамаду Ндиайе стреля с глава, само че топката срещна гредата. Минута по-късно Балджийски откри Коконов на границата на наказателното поле, само че шутът му мина над гредата.

В 65-та минута Малин Орачев направи и втората си промяна – Глаусио Да Силва размени Ахмед Ахмедов.

В 71-та минута Ерик Почански изведе Румен Руменов в наказатеното поле, Филип Димитров фаулира халфа на “Етър " и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която капитанът на гостите Георги Сърмов осъществя – 2:4.

В 77-та минута Александър Александров размени Петър Патев. Секунди по-късно Ндиайе проби отдясно в наказателното поле на “Етър " центрира, само че Коконов не съумя да засеч топката на метър от голлинията.

До края на мача играчите на Малин Орачев не съумяха да стигнат до рисков удар към вратата на Христо Иванов и дуелът приключи при резултат 2:4.

“Дунав ":  33. Филип Димитров, 83. Христо Попадийн (37` – 27. Мухамаду Ндиайе), 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев (77`- 7. Александър Александров), 31. Красимир Станоев, 25. Борислав Балджийски, 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов (65`- 94. Глаусио Да Силва).

Старши треньор: Малин Орачев

“Етър ": 1. Христо Иванов, 14. Иван Скерлев, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 10. Велко Батрович (63` – 92. Ерик Почански), 11. Даниел Младенов, 22. Никола Колев (63` – 6. Аласана Мане), 8. Румен Руменов (82`- 17. Чавдар Ивайлов), 88. Флорент Боджадж.

Старши треньор: Красимир Балъков

Голмайстори: 0:1 Даниел Младенов (10); 0:2 Велко Батрович (14); 0:3 Румен Руменов (20); 1:3 Красимир Станоев (45); 2:3 Георги Динков (49); 2:4 Георги Сърмов (71-дузпа);

Жълти картони: Артьом Артюнин, Румен Руменов, Венцислав Василев ( “Етър " );

Главен арбитър: Ивайло Стоянов (Петрич)