Дунав загуби от елитния румънски Астра с 0:2 в контролна

...

Дунав загуби престижната контрола срещу Астра

Дунав загуби от елитния румънски Астра с 0:2 в контролна среща играна в Гюргево. " Драконите " получиха по един гол през двете полувремена, само че стояха равностойно на своя противник.

Русенци получиха поддръжка от част правилните си почитатели, заели местата си на стадиона в Гюргево. Старши треньорът на Дунав Людмил Киров заложи на следният стартов състав на Дунав: Филип Димитров, Бранимир Костадинов, Георги Динков, Сами Бен Еша, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Даниел Пехливанов, Александър Александров, Исмаил Иса и Мухамаду Ндиайе.

" Драконите " бяха равностойни на румънците, само че въпреки всичко домакините имаха леко преимущество във опциите за отбелязване на гол. В 23-та минута домакините извършиха директен свободен удар пред вратата на русенци, само че Филип Димитров се намеси добре. Две минути по-късно играчите на " Астра " излязоха напред в резултата - след разиграване в наказателното поле на Дунав, Лулаку бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Филип Димитров. След половин час игра Мухамаду Ндиайе шутира, само че ударът му бе в обсега на вратаря на домакините, който улови. Пет минути по-късно Преслав Петров центрира хубаво отляво, Александър Александров стреля с глава, само че топката излезе в навън. В края на първото полувреме домакините имаха две благоприятни условия, които бяха отразени от стража на русенци. На почивката Людмил Киров извърши две смени - Станислав Антонов размени Филип Димитров на вратата, а Мартин Ковачев зае мястото на Георги Динков.

В 55-та минута Александров центрира отляво, Ндиайе отклони топката с глава към Исмаил Иса, който опита да трансферира красиво вратаря на домакините с глава, само че той съумя да стигне до топката. Пет минути по-късно Александров шутира мощно, само че топката още веднъж попадна в обсега на вратаря. След час игра наставникът на " драконите " направи още три промени в тима - в игра се появиха Дуда, Христо Попадийн и Ахмед Ахмедов, а терена напуснаха Бранимир Костадинов, Красимир Станоев и Мухамаду Ндиайе. Няколко минути по-късно играчите на Астра удвоиха резултата - Антонов не съумя да пресече дълго подаване, топката попадна в нападател на домакините и той направи 2:0. След гола в игра се появи Иван Коконов, замествайки Даниел Пехливанов. В 80-та минута в игра се появи юношата на Дунав Върбанов, който замести Петър Патев.