Дунав (Русе) запази мястото си в Първа лига, след като

...

"Дунав" остава в Първа лига след драматична победа над "Царско село"

Дунав " (Русе) резервира мястото си в Първа лига, откакто завоюва плейофа против " Царско село " с 2:1. Двубоят, който се игра въз основата на " Ботев " (Пловдив) в Коматево, се оказа доста трагичен, само че елитният тим сподели, че е по-класен и не позволи изненада.

Русенци, които в постоянния сезон приключиха 12-и, а по-късно бяха трети в групата си от втората осмица на класирането, стигнаха до бараж след загуба от " Етър ". Головете за " Дунав " вкараха Бирсент Карагарен и Махамаду Н’Диайе, а за " Царско село " прецизен беше Георги Минчев осем минути преди края.

" Царско село ", който приключи трети във Втора лига не съумя да сбъдне фантазията си и да влезе в елита.

" Момчетата бяха доста изморени, изиграхме пет мача за две седмици, само че чест прави на футболистите, че стиснаха зъби и се пребориха. Играхме против добър тим като " Царско село ", те имат капацитет и им искам триумф през идната година ", сподели Малин Орачев.

Според треньора на " Дунав " отборът му справедливо остава в Първа лига.

" Понякога след толкоз доста пропуски е сигнал, че няма да спечелиш мача. Мина ми какво ли не през главата, само че се веселя, че най-сетне стигнахме до успеха. Беше мъчно, само че е значим крайният резултат ".

Преди почивката " Дунав " беше по-добрият тим, като пропусна няколко положителни шанса да поведе рано в дуела. В 37-ата минута русенци даже получиха дузпа, само че пропуснаха и нея.

Тейнур Марем повали Махамаду Н’Диайе в наказателното поле и съдията Николай Йорданов уточни бялата точка. Опитният Исмаил Иса застана зад топката, само че изстрелът му в долния десен ъгъл беше избавен от Филип Димитров.

В самия завършек на първата част с пропуск се регистрира и централният бранител Мартин Ковачев.

След почивката " Царско село " сподели напредък в играта си и имаше преимущество в първите няколко минути. Гостите от София обаче не използваха тази си опция и в 60-ата минута позволиха гол.

При хубава офанзива отляво Васил Шопов изведе Бирсент Карагарен отляво, той напредна, финтира един бранител и с обмислен удар в долния десен ъгъл, прати топката в мрежата на Димитров – 1:0.

За похлупак и изискванията за игра бяха доста сложни, откакто през втората част не спираше да вали проливен дъжд. Двамата треньори направиха редица смени, само че и те не трансформираха с нещо играта.

Бирсент Карагарен направи доста мощен мач, с цел да може
© LAP.bg

Бирсент Карагарен направи доста мощен мач, с цел да може " Дунав " да остане в Първа лига.

При " Царско село " даже имаше отрицателен резултат, откакто резервата Китан Василев сгреши и " Дунав " провежда бърза контраофанзива в 76-ата минута. Бранимир Костадинов пусна хитро за Карагарен в наказателното поле, той копна топката, а Н’Диайе я вкара без проблеми.

Тимът от София върна интригата в 82-ата минута с гол от фаул на Георги Минчев, само че нямаше сили за повече.

В петък следва вторият плейоф, в който се срещат " Витоша " (Бистрица) и " Локомотив " (София).
Източник: dnevnik.bg